Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Cerinte:
- studii superioare;
- experienta si rezultate dovedite pe o pozitie similara de minim 3 ani;
- cunostinte de vanzari si cunostinte generale de afaceri;
- un stil de conducere care sa conduca la rezultate superioare;
- puternice capacitati de analiza, interpretare corecta a datelor, luare a unor decizii de calitate;
- orientare spre rezultat;
- capacitate de a superviza si motiva o echipa;
- bune capacitati de planificare si de organizare;
- bune abilitati de comunicare;
- buna capacitate de relationare;
- responsabilitate;
- reactii corespunzatoare in situatii de competitie, de provocare sau de presiune;
- cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala contituie un avantaj;
- disponibilitate pentru deplasari in tara si/sau strainatate;

Responsabilitati:
- este principalul responsabil de implementarea strategiei comerciale si atingerea indicatorilor de buget agreati
- coordonarea echipa din subordine.
- stabilirea obiectivelor de performanta, a obiectivelor privind costurile si planificarea strategica pentru activitatile de vanzari.
- selectia, dezvoltarea profesionala si motivarea salariatilor din subordine si asumarea responsabilitatii fata de profesionalitatea echipei sale.
- raspunde de toate performantele de vanzari si financiare ale activitatii de vanzari.
- dezvolta si monitorizeaza strategii de vanzari pentru clienti;
- directioneaza echipa de vanzari in atingerea obiectivelor de vanzari individuale si colective.
- dezvolta, organizeaza si implementeaza o strategie de vanzare coerenta cu obiectivele generale ale societatii si ale societatilor partenere.
- participa la stabilirea obiectivelor de cheltuieli si ia masuri de indeplinire a acestora.
- stabileste si asigura implementarea si utilizarea in mod regulat si complet a procedurilor operationale si formularelor de raportare ale societatii care privesc sau au tangenta cu activitatile de vanzari.

Conditiile materiale ale muncii
- masina de serviciu full time;
- abonament telefon mobil;
- laptop;
- diurna conform legislatiei in vigoare in cazul deplasarilor in interes de serviciu;