Director de vanzari Clinica de Infrumusetare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

Descrierea jobului:

  • Coordoneaza activitatea echipei din clinica de infrumusetare si urmareste rezolvarea task-urilor de catre toti membrii acesteia;
  • Conceperea  si implementarea de  tactici si strategii de promovare a companiei la nivel regional si national;
  • Identificarea de  noi oportunitati de afaceri;
  • Urmareste atingerea targetului de vanzari de catre toate departamentele din subordine;
  • Asistarea membrilor echipei coordonate in rezolvarea situatiilor care apar cu clientii interni si externi;
  • Verificarea reprogramarilor si a confirmarilor la consultatii;
  • Evaluarea gradului de satisfactie a clientilor;
  • Dezvoltarea si implementarea procedurilor de lucru pentru cresterea eficientei echipei coordonate;
  • Participarea activa la procesele de evaluare si dezvoltare a membrilor echipei;
  • Organizarea personalului pe ture de lucru si pastrarea evidentelor legate de eventuale modificari ale acestora;
  • Raportarea zilnica a evenimentelor deosebite.
  • Asigura relatia cu furnizorii;
  • Urmareste si se asigura ca este respectat protocolul de lucru;
  • Crearea si mentinerea unei bune relatii cu clientii;

Cerinte

  • Competentele de nutritie constituie un avantaj
  • Experienta minim 4 ani, in relatiile cu clientii – vanzari servicii / produse;
  • Abilitati de coordonare, planificare, evaluare si motivare a echipei;
  • Persoana calma, toleranta, cu abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Abilitati deosebite de organizare si gandire analitica
  • Dinamism, atitudine pozitiva si echilibru emotional;
  • Capacitatea de a derula si de urmari mai multe proiecte simultan;
  • Abilitati de comunicare, negociere, relationare cu clientii (interni si externi);
  • Dorinta de a activa intr-un domeniu de inalt profesionalism;
  • Seriozitate, integritate si confidentialitate;
  • Disponibilitate de lucru in ture de zi, inclusiv sambata (prin rotatie).

Se ofera:
• Pachet salarial motivant;
• Reale posibilitati de dezvoltare profesionala intr- o echipa interactiva si plina de entuziasm