Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Executive (>10 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Se recruteaza si din

Brașov, Iași, Ploiești, Sibiu, București

DIRECTOR CALITATE

Pasteur Filiala Filipesti/Prahova, Filipestii de Padure

CANDIDATUL IDEAL:

-       Studii superioare in domeniile: Chimie, Biologie, Microbiologie, Farmacie

-       Experienta relevanta de minim 10 ani in activitatea de Asigurare a Calitatii in industria farmaceutica;

-       Experienta de min 5 ani management in cadrul unui departament de Calitatate;

-       Persoana calificata – reprezinta un avantaj

-       Experienta in standarde de calitate in industria farmaceutica

-       Experianta in activitate de laborator – Laborator Fizico-Chimic; Laborator Microbiologie

-    Cunostinte profesionale in activitatea de Asigurarea Calitatii;

-    Cunostinte foarte bune de operare PC;

-    Foarte bune abilitati de organizare;

-    Gandire analitica si atentie la detalii;

-   Cunostinte de limba engleza;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

-       Responsabil cu implementarea si controlarea respectarii ghidurilor de buna practica de fabricatie, de depozitare a medicamentelor si a politicii de calitate in vederea asigurarii calitatii medicamentelor;

-        Implementeaza si controleaza respectarea principiilor de buna practica de laborator fizico chimis si microbiologie, a regulilor GLP;

-       Responsabil cu autorizarea medicamentelor conform normelor in vigoare;

-       Coordoneaza, controleaza si aproba documentatia specifica pentru asigurarea calitatii productiei de medicamente;

-       Verifica si aproba procedurile standard de operare cu privire la sistemul de asigurare a calitatii;

-       Organizeaza programele de calificare si validare, aproba protocoalele si rapoartele de calificare/recalificare si validare/revalidare;

-       Participa la stabilirea actiunilor corective si preventive necesare ca urmare a neconformitatilor aparute in urma autoinspectiilor;

-       Se implica direct in sistemul de controlul schimbarilor si urmareste implementarea acestora;

-       Organizeaza si efectueaza audituri interne si audituri la furnizorii de materii prime si materiale de ambalare;

-       Mentine relatia cu Autoritatile;

-      Participa la investigarea si solutionarea reclamatiilor de calitate.