Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate; ( de preferinta juridice ) 3-5 ani experienta in domeniu (fundatii, servicii sociale, ONG-uri);

Limba engleza la nivel avansat;

Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris;

Foarte bune abilitati de relatii interumane, lucru in echipa si de planificare;

Capacitate de organizare a timpului si a sarcinilor de lucru;

Capacitate de a lucra la mai multe proiecte, de a realiza mai multe sarcini simultan, de a respecta termenele limita;

Creativitate, initiativa;

Corectitudine, seriozitate, diplomatie, deschidere catre nou.

Descrierea jobului

Implementeaza, monitorizeaza si evalueaza constant politicile si procedurile operationale ale asociatiei ;

Coordoneaza si asigura finalizarea proiectelor, supervizand indeplinirea termenelor limita, statusul proiectelor;

Asigura desfasurarea proiectelor in conformitate cu standardele fundatiei la nivel global si identifica oportunitatila pentru fundatia locala, dezvoltand o colaborare eficienta cu fondatorii;

Planifica si implementeaza strategii, proiecte si evenimente de strangere de fonduri pentru sponsorizarea fundatiei;

Mentine si dezvolta relatii cu toti sponsorii si partenerii, actuali sau potentiali;

Pregateste bugetul anual al fundatiei, monitorizeaza cheltuielile operationale, inctomeste situatii si rapoarte cu previziunile fondurilor stranse si le transmite catre Consiliul Director al fundatiei;

Asigura recrutarea, pregatirea voluntarilor si identificarea de noi oportunitati de dezvoltare pentru acestia;

Participa si contribuie la toate intalnirile membrilor Consiliului Director, precum si la alte intalniri de management pentru a oferi informatii si raportari despre programele si proiectele fundatiei.

Puteti transmite CV -ul si la adresa de mail:

Descrierea companiei

Institutul Roman de Insolventa (.) este persoana juridica romana, non guvernamentala, constitutita ca o organizatie multidisciplinara care isi desfasoara activitatea in domeniul insolventei si al restructurarii afacerilor. In noul context economic si financiar, domeniul serviciilor de restructurare si insolvabilitate necesita o reconfigurare clara, iar profesionistii care activeaza in domeniu au nevoie de o formare continua pentru valorificarea noilor competente aparute.