Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Sibiu; Miercurea Ciuc; Oradea; Satu Mare; Arad; Alba Iulia; Sfântu Gheorghe; Bistrița; Baia Mare; Zalău; Timișoara

ÎȚI DOREȘTI O CARIERĂ ÎN TELECOM?
POȚI FACE PRIMUL PAS LA NOI - PARTENER ORANGE DE PESTE 10 ANI!

Candidatul ideal:

O persoană dinamică, cu experiență în vânzări și abilități de comunicare, motivată de obținerea unor caștiguri substanțiale, corelate direct cu activitatea desfașurată.

PROFILUL CANDIDATULUI:
Competențe/Abilități:
- Orientat către client și necesitățile acestuia
- Orientat spre performanță, având capacitatea de a lucra autonom, dar și în cadrul unei echipe
- Spirit de inițiativă și proactivitate în abordarea clienților
- Bune abilități de comunicare interpersonală și de negociere
- Capacitatea de a soluționa rapid problemele și de a depasi ușor insuccesele
- Bună cunoaștere a tehnicilor moderne de comunicare: transmisii de date mobile
- Orientat spre vânzarea consultativă
Educație:
- Minim absolvent de liceu cu diplomă de bacalaureat
- Cunoștințe PC și abilități de utilizatare Internet, MS Office
Experiență:
- Experiență de cel puțin 1 an în vânzări si relații cu clienții
- Experiența în vânzarea serviciilor de telecomunicații și IT constituie un avantaj

RESPONSABILITATI / BENEFICII

Principalele responsabilități:
- Prezinta, promovează și vinde serviciile integrate de comunicații oferite de Orange România
- Negociează și încheie contracte de furnizare servicii oferite de Orange Romania cu clienții business
- Prospectează permanent piața în vederea identificării de noi clienți din mediul business
- Identifica nevoile clienților și propune cele mai bune soluții, optimizeaza conturile clienților și face cross-sell si up-sell
- Oferă suport pentru ceilalți membri ai echipei
- Atinge si depașește obiectivele de vânzări și așteptările clienților persoane juridice

Beneficii:
- Un pachet salarial motivant, peste nivelul pieței, corelat cu rezultatele
- Sistem de bonusare atractiv pentru extraperformanță
- Mașină de serviciu
- Telefon cu trafic național și internet mobil
- Laptop
- Un mediu de lucru profesionist, alături de o echipa performantă și plină de entuziasm
- Oferirea unui plan de carieră personalizat
- Posibilități de dezvoltare personală pe plan profesional prin training-uri interne și externe

Descrierea companiei

De peste 10 ani unul din cei mai importanti Parteneri ORANGE pe segmentul B2B, prezent la nivel national.