Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati

  • Planifica, executa si imbunatateste strategia de digital marketing, incluzand administrare site-uri, SEO, optimizare de conversii, social media, display advertising cu obiectivul de a creste traficul, numarul de leaduri si in final vanzarile;
  • Conduce relatia cu agentiile;
  • Propune si testeaza in permanenta noi moduri de conversie: A/B tests, optimizare de landing page si experienta utilizatorului in toate etapele din customer journey;
  • Creeaza periodic audit SEO si propune o strategie clara pentru cresterea pozitiei SERP si imbunatatirea UX;
  • Monitorizeaza si imbunatateste in permanenta viteza site-uri;
  • Participa la planificarea, implementarea și optimizarea campaniilor de marketing online;
  • Creeaza continut social media; generarea de campanii pe platforme de social media Facebook, YouTube, LinkedIn;
  • Masoara și raporteaza performanta tuturor canalelor digitale, evaluarea statusului fata de obiective (KPIs si ROI);
  • Urmareste activitatea on-line a principalilor competitori. Semnaleaza tendinte, idei de dezvoltare, nevoi de piata neacoperite de concurenta, sau modificari in comportamentul de afisare;
  • Propune bugetul de digital marketing annual si urmareste executia lui (domenii web, SEO, campanii AdWords, cataloage on-line);
  • Evalueaza tehnologii si tactici noi si adapteaza planul de digital marketing in functie de ele.

Cerinte

  • Minim 5 ani experienta pe digital marketing;
  • Cunostinte avansate de Wordpress/ CMS, SEO, optimizare conversii, Google Adwords Management, Google Analytics, social, Heatmaps, aplicatii de A/B sau multivariate testing, Inbound marketing;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Experienta cu planificare si monitorizare de bugete online – nice to have;
  • Abilitatea de a implementa proiecte end to end;
  • Abilitatea de a sintetiza cantitati mari de informatie si a crea o strategie;
  • Atentie excelenta la detalii, excelent organizator - abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte in acelasi timp.

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Reduceri la abonamente sportive (7 Card, Worldclass)
  • Miercurea vitaminelor (fructe din partea companiei)
  • Abonament Bookster