Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Vălenii de Munte; București

Se recruteaza si din

Ploiești

Maspex Romania caută un tânăr profesionist, cu experiență in domeniul marketingului digital, pentru a se alătura echipei noastre pe poziția de

Digital Communication Specialist

Responsabilitati

  • Coordonarea activităților de comunicare în mediul digital în concordanță cu strategia fiecărui brand din portofoliul grupului Maspex România, asigurarea suportului necesar pentru toate proiectele de brand derulate in mediul digital;
  • Crearea, gestionarea și actualizarea în permanență a conținutului digital pentru toate website-urile de brand, corporate și promoționale, a canalelor de Youtube și a platformelor online interne;
  • Planificarea, dezvoltarea conținutului și monitorizarea tuturor paginilor de socializare ale companiei;

  • Analiza pieței interne și internaționale, în mediul digital, pentru identificarea tendințelor și oportunităților de dezvoltare;

  • Analiza site-urilor de brand proprii comparativ cu cele concurente, pentru identificarea punctelor slabe și forte;

  • Extragerea si analiza Insight-urilor pentru conturile rețelelor de socializare ale brandurilor companiei, a datelor de Google Analytics și generarea de soluții pentru îmbunătățirea rezultatelor;
  • Colaborarea cu agențiile de creație și cu departamentul de grafică în vederea realizării materialelor grafice necesare pentru implementarea campaniilor online;

Cerinte

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență, de preferat in domeniul marketingului online;
  • Experiență relevantă in Marketing Online, dobândită fie intr-o agenție de media fie intr-o companie care activează in domeniul FMCG;
  • Cunostințe minime de edidare grafică si o bună ințelegere a canalelor de marketing;
  • Fluență în limba engleză;
  • Cunoștințe solide, dobândite in practică, privind utilizarea instrumentelor de analiză a paginilor de socializare și a datelor;
  • Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă;
  • Persoană organizată, pozitivă, proactivă, cu inițiativă, dornică de învățare și dezvoltare profesională continuă.