Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 600 €

Devizier/Specialist ofertare

RESPONSABILITATI:

Identifica cerintele din caietul de sarcini/cererea de oferta;

Solicita oferte de pret pentru produse, piese, materiale necesare lucrarilor;

Identifica, evalueaza si selecteaza furnizori si subcontractori specializati pentru lucrarile care se oferteaza;

Negociaza preturile furnizorilor si subcontractorilor, semneaza contractul si urmareste derularea acestuia;

Raspunde la intrebarile de clarificare din partea furnizorilor;

Intocmeste oferte tehnice si comerciale, normeaza activitatile cerute prin caietul de sarcini;
Identifica riscuri din caietul de sarcini aferente activitatii de mentenanta si proiecte;

Colaborează cu toate departamentele pentru a introduce în oferte toate documentele necesare şi actualizează baza de date de licitatii;

CERINTE:

- studii superioare de profil tehnic

- cunostinte specifice activitatii de ofertare;

- Experiența în Doclib38, Intesoft sau Windev constituie avantaj;

- bune cunostinte tehnice;

- experienta in domeniul ofertarii 2 ani;

- experienta in intocmirea dosarelor de licitatii;