Desenator Tehnic/Proiectant domeniul auto

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal

Cautam desenator tehnic/ proiectant in zona auto, design interior, design mobilier.

Atent la detalii;

Pasionat de autovehicule si vehicule pentru recreere;

Studii superioare tehnice: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanică, etc. – reprezinta un avantaj;

Cunoștințe de proiectare (Catia, SolidWorks, Inventor, NX);

Abilitati de a lucra cu software-ul tehnic de proiectare CAD/CAM;

Experiența într-un post similar poate fi un avantaj;

Cunoasterea limbii engleze.

Abilități de comunicare, relationare si lucru in echipa;

Abilitati in luarea deciziilor, creativ, pasionat, talentat;

Dispus sa-si asume responsabilitati.

DESCRIEREA POSTULUI:

•asigură proiectarea pieselor, ansamblelor și sub-ansamblelor platforma pentru vehiculele recreationale in etapele de proiect și fabricație;

•realizează studii/piese (3D, secțiuni tip, desene) utilizând proiectarea asistata și definește elementele de legătură dintre piese, ținând cont de toate aspectele tehnico-economice;

• asigura elaborarea desenelor de executie pe baza schitelor sau desenelor clientului;

• realizează detalierea modelelor (desene de executie, subansamblu, ansamblu) cu ajutorul aplicatiilor de tip CAD;

• urmareste executarea prototipurilor (definire produs, necesar materii prime, productie, verificare finala).

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Tip Job: Full time

- Oferim un salariu atractiv si competitiv

- Veti face parte dintr-un mediu de lucru placut si tânar

- Oferim proiecte si provocari incitante

- Va exista întotdeauna oportunitatea de a avansa profesional

- Un loc de munca stabil, într-un mediu de lucru alert

- Oferim contract pe termen lung

- Logistica necesara desfasurarii activitatii

DESCRIERE COMPANIE:

Cine suntem noi?

Alfa Metal Machinery este cea mai mare companie de vanzari si service pentru masini unelte de inalta precizie din Europa de est.  Obiectul principal de activitate al companiei il reprezinta vanzarile si activitatile de service pentru toti clientii din industria de prelucrare a metalului si din industria de produse metalice de masa.