Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati:

-va promova in cadrul farmaciilor partenere brandurile pentru care lucreaza;

-prezinta si recomanda gamele cosmetice si dermato-cosmetice/produsele existente, in functie de nevoile clientilor

-consiliaza clientii privind diverse afectiuni ale pielii si recomanda gama de produse adecvate

- se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii existenti deja si creand un nou portofoliu de clienti, prin oferirea de solutii adecvate in functie de nevoile acestora

-verifica periodic produsele dermato-cosmetice existente in gestiune (calitate, aspect exterior, valabilitate etc.)

- va participa la cursurile de instruire si la evaluarile periodice organizate de catre companie

-va indeplini obiectivele lunare stabilite

Cerinte:

- Persoana cu bune abilitati de comunicare, orientata spre client, persuasiva si perseverenta in atingerea obiectivelor;

- Minim studii liceale;

- O minima cunoastere a tehnicilor de vanzare;

- Experienta anterioara intr-o pozitie care implica vanzare de produse/servicii;

- Cunostinte medii de operare PC: Word si Excel

- Cursuri de cosmetica, sau experienta anterioara intr-o pozitie similara pot constitui un avantaj

- Cunostinte privind afectiunile dermato-cosmetice (tipuri de ten, afectiuni ale tenului, informatii privind tratamente asociate), constituie un avantaj important;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Pachet salarial motivant;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltare a carierei