Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Pentru facilitatile de producţie din Lehliu, in cadrul fabricii de Extractie ulei, cautam o persoana dinamica si dedicata care sa ocupe pozitia de Deputy Shift Leader (Sef de Tura Adjunct).

Obiectivul principal - exploatarea instalatiilor de productie, in vederea obtinerii de ulei brut din seminte oleaginoase, conform standardelor de calitate ale sortimentelor.

Principalele responsabilitati:

  • Urmareste imbunatatirea metodelor de fabricatie si a calitatii in executie
  • Asigura conditiile materiale si tehnico-organizatorice necesare realizarii programului de productie
  • Participa la elaborarea instructiunilor, a procedurilor de lucru referitoare la activitatea secitie si urmareste aplicarea si respectarea acestora
  • Elaboreaza si implementeaza Regulamentul de Functionare
  • Urmareste procesele verbale din fisele tehnologice si stabileste masuri corective in cazul constatarii unor neconformitati
  • Intocmeste graficul de lucru, planificarea concediilor pentru personalul instalatiei
  • Impreuna cu seful de mentenanta participa la activitati de mentenanta preventiva si corectiva
  • Instruieste si urmareste respectarea normelor de securitate in munca si ale situatiilor de urgenta

Candidatul ideal:

  • Studii de baza: medii finalizate
  • Studii de specialitate: curs calificare operator la fabricarea uleiurilor vegetale constituie avantaj
  • Experienta relevanta: minimum 3 ani intr-o sectie de productie
  • Persoana logica, cu bune abilitati tehnice
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Bun organizator al activitatii proprii si a personalului din subordine
  • Disponibilitate pentru a face naveta (daca este cazul) si pentru a lucra in ture