Adresa/ adresele jobului

Târgoviște

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare;
- Abilitati excelente de operare PC;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Abilitati de comunicare, coordonare, relationare si lucru in echipa;
- Flexibilitate si reponsabilitate profesionala.

Descrierea jobului

Titularul postului are rolul de a asigura in permanenta activitatea de transport al marfurilor si produselor, necesara pentru derularea activitatii companiei.

Responsabilitati:
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de transport de marfuri;
- Identifica firme de transport (local si extern):
Creeaza baza de date cu firmele de transport;
Inregistreaza ofertele primite de la furnizorii de servicii de transport in baza de date a departamentului;
- Proceseaza comenzi de transport (local si extern):
Redacteaza cereri de oferta pentru fiecare solicitare primita de la departamentele companiei.
Asigura transmiterea (prin fax sau e-mail) a cererilor de oferta si urmareste primirea cotatiilor.
Face analiza ofertelor si ahiveaza fisa de analiza a ofertelor.
Redacteaza comanda de transport, asigura transmiterea acesteia la furnizor si urmareste primirea confirmarii de comanda, de la furnizor;
- Raspunde de intocmirea setului complet de documente necesare pentru activitatile de import/ export;
- Pregateste facturile aferente vanzarilor externe;
- Raspunde de verificarea facturilor de transport, conform comenzilor emise;
- Verifica existenta comenzilor aferente facturilor de transport.

Descrierea companiei

NIMET este unul dintre cei mai mari producatori de bare si tevi din otel cromate dur, bare si tevi din otel nichelate si cromate dur, arbori de precizie si arbori prelucrati, pe piata sistemelor de ridicare, incarcare si manipulare.
NIMET va ofera o gama de produse executate cu instalatii moderne si tehnologii de ultima generatie.
Putem produce bare si tevi cromate cu lungimi de pana la 7500 mm si diamentru de 180 mm. In afara produselor cromate standard, putem produce bare si tevi din otel nichelate si cromate cu lungimi de pana la 6000 mm, precum si bare cromate dur din otel inoxidabil.
De asemenea putem produce tevi de precizie cromate dur la interior, utilizare in constructia pompelor de extractie si de ciment.