Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

EUROCCOPER, companie cu experienta de peste 20 de ani in Romania, isi extinde si dezvolta activitatea de comisionare vamala  si cauta persoane cu experienta in activitatea de import - export ,  in cadrul biroului vamal din  Bucuresti – Targuri si Expozitii.

Responsabilitati

- Intocmeste declaratii vamale de import / export / perfectionare activa / admitere temporara;
- Intocmeste declaratii vamale de tranzit;
- Intocmeste facturi;
- Ofera consultanta clientilor in domeniul vamal;

- Dezvolta portofoliul de clienti.

Cerinte
- Experienta in activitatea de declarant vamal, minim 3 ani

- Cunoasterea legislatiei vamale

-  Abilitati de comunicare
- Spirit de initiativa, tenacitate
- Rezistenta la stres
- Orientat spre obiective
- Cunostinte operare PC (Outlook, Word, Excel)

BENEFICII:
Oportunitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara si dinamica.
- Salariu competitiv;
- Tichete de masa.