Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

EUROCCOPER, companie cu experienta de peste 20 de ani in Romania, avand ca domenii de activitate: logistica, distributie, expeditii interne si internationale de marfuri si comisionariat vamal, angajeaza  DECLARANT VAMAL, pentru activitatea de vamuire la domiciliu, la locatia noastra din Sannicolau Mare - Jud. Timis
Responsabilitati

- Intocmeste declaratii vamale de import / export;
- Intocmeste declaratii sumare, declaratii de intrare / iesire in / din antrepozit vamal;
- Ofera consultanta in domeniul vamal;
- Pastreaza legatura cu agentul economic, in ceea ce priveste documentele suplimentare solicitate de autoritatea vamala in cazul unor anumite categorii de produse (licente, autorizatii etc);
- Informeaza agentul economic in legatura cu modificarile legislative survenite privind efectuarea formalitatilor vamale ;

Cerinte
- Experienta in activitatea de declarant vamal - constituie avantaj;
-Cunoasterea legislatiei vamale - constituie avantaj;
- Cunoasterea programelor utilizate in declararea marfurilor la import / export / tranzit - constituie avantaj;
- Cunoasterea documentelor vamale - constituie avantaj;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de initiativa, tenacitate;
- Rezistenta la stres;
- Locul de munca este in Loc. Sannicolau Mare, Jud. Timis.

BENEFICII:
Oportunitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara si dinamica, salariu competitiv, prime de sarbatori.