Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Responsabilitati:

  • Pregatirea documentatiilor vamale si asigurarea tuturor formalitatilor legale pentru facilitarea importurilor si/sau exporturilor de bunuri.
  • Prelucrarea si verificarea acuratetii datelor introduse.
  • Crearea, sortarea, distribuirea si completarea documentatiilor specifice.
  • Verificarea si intocmirea declaratiilor vamale, realizarea de calcule tarifare aferente lucrarilor
  • Consiliaza clientii privind restrictiile de import si export, sisteme de tarifare etc
  • Reprezinta compania in relatiile cu partenerii de afaceri in activitatea de comisionare vamala.

Cerinte:

  • Experienta minim 3 ani intr-un post de lucru similar
  • Cunostinte solide de legislatie vamala
  • Utilizare PC la nivel mediu
  • Fluenta in utilizarea limbii engleza si/sau alta limba de circulatie internationala
  • Persoana organizata, dinamica, cu bune abilitati de comunicare si negociere

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru atractiv, antrenant si dinamic