Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Pantelimon

EUROCCOPER, companie cu experienta de peste 20 de ani in Romania, avand ca domenii de activitate: logistica, distributie, expeditii interne si internationale de marfuri si comisionariat vamal, angajeaza  DECLARANT VAMAL, pentru activitatea de vamuire simplificata, la locatia noastra din Pantelimon, Jud. Ilfov, Soseaua de Centura, nr. 220 (NELP).

Responsabilitati

- Intocmeste declaratii vamale de import / export / intrastat;
- Intocmeste declaratii sumare, declaratii de intrare / iesire in / din antrepozit vamal;
- Ofera consultanta in domeniul vamal;
- Pastreaza legatura cu agentul economic, in ceea ce priveste documentele suplimentare solicitate de autoritatea vamala in cazul unor anumite categorii de produse (licente, autorizatii etc);
- Informeaza agentul economic in legatura cu modificarile legislative survenite privind efectuarea formalitatilor vamale ;

Cerinte
- Experienta in activitatea de declarant vamal - minim 3 ani;
-Cunoasterea legislatiei vamale;
- Cunoasterea programelor utilizate in declararea marfurilor la import / export / tranzit;
- Cunoasterea documentelor vamale;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de initiativa, tenacitate;
- Rezistenta la stres;
- Locul de munca este in Loc. Pantelimon, Jud. Ilfov, Soseaua de Centura nr. 220 (NORD EST LOGISTIC PARK).

BENEFICII:
Oportunitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara si dinamica, salariu competitiv, transport asigurat.