Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Pozitia de Dealer Regional Corporate face parte dintr-o echipa de specialisti care au principal obiect de activitate vanzarea instrumentelor financiare si a solutiilor de hedging si/sau investitii pentru clientii corporate (companii cu cifra de afaceri 1-50 mil. EUR). Pozitia deschisa este localizata in Timisoara si are in portofoliu companiile din regiunea Vest (judetele Timis, Arad, Bihor, Alba, Sibiu, Hunedoara, Caras-Severin).

Responsabilitatile tale includ:

  • Administrarea si cresterea portofoliului de clienti pentru produsele care le gestionezi in mod direct: tranzactii FX, instrumente financiare derivate (hedging), tranzactii cu tiluri de stat si obligatiuni corporative, metale pretioase, depozite la termen si depozite structurate;
  • Activitati specifice in scopul prezentarii, promovarii si vanzarii produselor de trezorerie;
  • Suport pentru managerii de relatii corporate in activitatile specifice de vanzari instrumente financiare si produse bancare in general, in scopul extinderii bazei de clienti ai bancii;
  • Coopereaza activ cu departamentele de vanzari produse din Diviziile Piete Financiare BCR/Erste Bank in vederea identificarii celor mai bune solutii de trezorerie pentru portofoliul sau de clienti, incluzand produse derivate si structurate;

Profilul candidatului:

  • Studii superioare de lunga durata: economice sau tehnice
  • Minim 1 an experienta relevanta in vanzari corporate in institutiii financiar Bancare
  • Cunostinte generale despre pietele financare
  • Cunostinte de baza despre produsele de trezorerie
  • Excelente abilitati de negociere si relationare cu clientii interni si externi
  • Orientarea catre client, puternice abilitati de comunicare
  • Gandire logica, aptitudini de numerologie si matematica bune
  • Disponibilitate la calatorii de afaceri (permis conducere categoria B)
  • Limba engleza