Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati

  • Interpretarea si determinarea activitatilor zilnice a echipei, in functie de necesitatea echipei de recrutare;
  • Planificare saptamanala/ lunara a activitatii departamentului si individuala – pentru fiecare analist;
  • Verificarea, analizarea si procesarea rezultatelor echipei;
  • Crearea de strategii de imbunatatire a performantei individuale si globale;
  • Gestionarea eventualelor probleme intampinate de analist in raport cu candidatii, recruiterii sau clientii;
  • Sustinerea de intalniri de tip 1 to 1 saptamanal, in vederea determinarii performantei, implementarea in regim individual a strategiilor de imbunatatire, oferirea de feedback;
  • Evaluarea performantei individuale si oferirea de feedback membrilor echipei;
  • Mentinerea legaturii cu clientii companiei;
  • Gestionarea eventualelor probleme in ceea ce priveste candidatii si clientii (situatii de intarziere a programarii de interviuri, neconcordanta de statusuri etc);
  • Mentinerea legaturii cu Team Leader-ul echipei de recrutare;
  • Stabilirea de call-uri cu clientii (calibrare profil, update-uri legate de proces etc);
  • Intocmirea de rapoarte diverse (managementul intern si clienti).

Cerinte

  • Bune abilitati de sourcing (inclusiv strategii de cautare);
  • Obisnuinta cu munca de volum;
  • Experienta in oferirea de traininguri/ programe de mentorat/ coordonare;
  • Experienta in managementul clientilor;
  • Abilitati de communicare;
  • Advanced english skills.

Reprezinta un avantaj

  • Planificare alocare proiecte/ task-uri catre echipa;
  • Prioritizare task-uri/ proiecte;
  • Skill-uri in motivare + evaluare performanta interna;
  • Initiativa;
  • Experienta in crearea de proceduri / standardizarea proceselor.