Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

2000 - 4000 €

DACPOL ANGAJEAZA – INGINER VANZARI

Descrierea companiei

Compania DACPOL este specializată în distribuția, reparația, fabricarea și exportul de componente electronice de putere din 1991.

DACPOL distribuie componente pentru:

  • electronica de putere,

  • inginerie electrica,

  • industria electronica,

  • industria energetica si industria automatizarilor.

DACPOL reprezintă peste 100 de producatori principali de componente de putere activă şi pasivă, echipamente de măsurare şi convertoare cu alimentare, ventilatoare, radiatoare, componente de inducție, echipamente pentru dulapuri de aclimatizare și aer condiţionat, cabluri, conectori, materiale izolante şi altele.

Cerinte

  • Experienta  in vanzari de materiale /componente electronice si electrice;

  • Specializare, studii in inginerie profil electric (electronica, electrotehnica, automatica) sau mecanica;

  • Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Internet Explorer);

  • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu (scris, vorbit, citit);

  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

  • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

- Realizeaza procesul de vanzare, promoveaza produsele si imaginea companiei;
- Mentine si dezvolta relatiile comerciale cu clientii existenti;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea largirii portofoliului;
- Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
- Prospecteaza piata comerciala in zona teritoriala alocata;
- Implementeaza promotiile de marketing in piata;
- Prezinta raport de activitate superiorului ierarhic si stabileste impreuna cu acesta strategii de crestere a vanzarilor;
- Realizeaza targeturile conform politicii companiei;

Oferta
- Se asigura pregatire atat teoretica cat si practica;
- Flexibilitate in programul de lucru, conditia fiind atingerea obiectivelor propuse;
- Masina de serviciu, telefon, laptop;
- Salariu fix plus bonusuri pe obiective.