Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

  • Gestioneaza  parte din procesele operationale din cadrul echipei Back-end Operations:facturare, flux de vanzare bunuri recuperate, gestiune garantii, daune totale, direct debit, cesiuni,plati de capital in avans, inchideri anticipate sau la termen;
  • Intocmeste documentatia contractuala; efectueaza, actualizeaza si modifica in sistemul informatic operatiunile aferente proceselor gestionate;
  • Responsabil de transmiterea documentelor necesare catre clientii interni si externi, in conformitate cu procedurile interne;
  • Genereaza si prelucreaza rapoarte din sistemul informatic pentru verificare, analiza si gestionare istoric;
  • Mentine o permanenta comunicare cu clientii interni si externi, in vederea respectarii fluxului de lucru, a termenelor de raspuns si mentinerea satisfactiei acestora;
  • Propune sugestii pentru dezvoltarea sistemului informatic ce vizeaza corectarea erorilor si eficientizarea proceselor aflate in gestiune;
  • Actualizeaza si aduce imbunatatiri procedurilor, in concordanta cu modificarile survenite in fluxurile de lucru;
  • Participa la activitatile de audit, intern si extern, prin furnizarea tuturor informatiilor necesare care au legatura cu activitatea desfasurata;
  • Responsabil pentru evidenta corecta si calitatea datelor introduse in sistemul informatic si in sistemele adiacente; Indeplineste sarcinile administrativ-organizatorice respectand standardele de calitate si termenele solicitate;

Cerinte

Experienta profesionala/ educationala:

  • Minimum 1 an de experienta in domeniul financiar-bancar;
  • Cunostinte generale de business (produse finantate, termeni financiari);
  • Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Abilitati tehnice dezvoltate si rapiditate in operarea pe calculator;
  • Limba engleza – nivel avansat, scris si vorbit.

Competente:

  • Orientare catre client;
  • Abilitatea de a lua decizii si de a propune solutii eficiente si rapide;
  • Gandire analitica, abilitati de comunicare si prezentare;
  • Spirit de echipa, perseverenta, flexibilitate;
  • Capacitatea de sinteza si initiativa pentru imbunatatirea work-flow-ului intern;
  • Capacitatea de a lucra sub presiunea timpului si de a raspunde solicitarilor in termenele stabilite;