Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Dimitrie Pompeiu, București

Responsabilitati:

Preluarea apelurilor telefonice ale clientilor, identificarea problemelor acestora si gasirea de solutii corespunzatoare;
Oferirea de informatii solicitate de catre clienti referitor la serviciile si produsele specific comercializate ( extrase de cont, modalitati de plata, sume de plata etc);
Intreprinderea de actiuni ulterioare privitoare la problemele nerezolvate in timpul apelului;
Rezolvarea prompta si intr-un mod profesionist a solicitarilor clientilor ( de inchidere cont, de majorari limite card de credit etc.);
Inregistrarea si solutionarea cererilor scrise receptionate de la clienti ( prin fax, posta sau e-mail ) ;
Comunicarea in scris cu clientii in vederea oferirii informatiilor solicitate;
Interactionarea cu clientii intr-o maniera profesionala si politicoasa;
Oferirea de feedback continuu superiorilor privind orice situatie aparuta, in vederea luarii de masuri pentru satisfactia deplina a clientilor;

Cerinte:

Studii superioare ( in curs sau finalizate);
Experienta intr-o pozitie similara este un avantaj;
Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
Abilitati de comunicare verbal si in scris;
Abilitati de organizare si atentie la detalii;
Rapiditate in efectuarea sarcinilor;
Capacitate de asimilare a noilor informatii.