Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea postului:

1. Oferă asistenţă telefonică clienților Corporate ai companiei în ce privește serviciile de care aceștia beneficiază, modalitatea de colaborare precum și produsele şi soluțiile companiei;
2. Menține bune relații cu clienții Corporate ai companiei;
3. Informează clienții despre condițiile contractuale, stadiul comenzilor acestora, proiecte și oferte în derulare, etc.;
4. Oferă suport clienților în completarea documentelor, accesarea serviciilor, precum și în orice demers al acestora pentruo bună și eficientă colaborare cu societatea;
5. Preia apelurile telefonice venite pe numărul de telefon alocat de societate și consiliază apelanții; daca este cazul, direcționează apelurile către departamentele interesate;
6. Păstrează permanent legătura cu membrii celorlaltor departamente interne pentru gestiunea corespunzătoare a clienților și o optimă relaționare cu aceștia;
7. Realizează obiectivele de performanță, inclusiv cele pe proiecte;
8. Fidelizează clienții prin acțiuni specifice stabilite de șefii ierarhici;
9. Întocmește, completează și arhivează documente specifice colaborării cu clienții firmei;
10. Completează, în soft-urile/aplicațiile companiei și bazele de datepuse la dispoziție de aceasta, toate informațiile importante despre clienții cu care discută, păstrând permanent informațiile la zi;
12. Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice.

Candidatul ideal:

1. Pregătire necesară postului:
- Cel puțin studii medii absolvite cu bacalaureat;
- Reprezintă un plus studiile universitare sau cursurile/training-urile în domeniul comunicare și relaționare, customer services;

2. Experienţă necesară:
- Experiența în consilierea clienților reprezintă un plus.

3. Cerințe pentru exercitare:
- Inteligenţă generală peste nivel mediu;
- Capacitate de analiză, sinteză, decizie;
- Inteligenţă emoţională (în special empatie);
- Capacitate de relaţionare interumană;
- Uşurinţa în exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi la telefon;
- Asumarea responsabilităţilor;
- Rezistenţă la sarcini repetitive.

Oferta de beneficii:

Oferim un mediu de lucru dinamic, tânăr, precum și un pachet de beneficii motivant compus din salariu fix, tichete de masă, bonus pentru performanța de echipă, precum și o paletă largă de avantaje și beneficii diverse stabilite la nivel de companie.

Descrierea companiei:

Up România este noua identitate a Cheque Dejeuner România. Ne propunem sa oferim clienților și partenerilor noștri servicii integrate care să le simplifice interacțiunile, procesele, deciziile, adoptând o atitudine de înțelegere profund umană a nevoilor acestora și susținând bunele practici de responsabilitate socială.

Tichetele și cardurile de masă, tichetele cadou, tichetele sociale și cele sociale de grădiniță, voucherele și cardurile de vacanță, tichetele de creșă, sunt doar câteva din varietatea soluțiilor cu care venim în sprijinul performanței, al calității și al motivării, al grijei și implicării pentru a face să fie mai bine în fiecare zi.

Misiunea noastră e să aducem valoare prin empatie, printr-o înțelegere a nevoilor și o atitudine deschisă față de clienți și parteneri.

Valorile noastre ne ghidează în toate acțiunile. Promovăm responsabilitatea, solidaritatea, inovația, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alături de noi persoane care să simtă și să acționeze conform acestor valori.

  • Interviu online
  • Care este motivatia pentru care doresti sa lucrezi in domeniul customer services/relatii clienti ?