Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză, maghiară

Adresa/adresele jobului

Serviciile principale ale grupului de companii WebEye Telematics sunt soluţiile informatice de transport care asigură securitatea în logistică şi telematică. Acestea supraveghează timp de 24 de ore, în timp real mişcările vehiculelor prin tehnologia GPS/GPRS. Pe rutele din Europa solutiile WebEye se regasesc ide mii de maşini, din care 23 de mii sunt urmărite activ.

Căutăm să ni se alăture colegi în cadrul departamentului tehnic, care se vor ocupa de activităţi ce vizează nevoile clienţilor existenţi, oferind soluţii şi suport acestora.

Responsabilitati:

  • Deservirea unei baze de clienți existente prin telefon și e-mail (sistem ticketing), în limbile maghiară și/sau engleză si/sau germană
  • Monitorizarea continuă și controlul evenimentelor legate de serviciul de taxare electronică
  • Identificarea și gestionarea evenimentelor: alertare, identificarea alarmei, notificarea clientilor, Rezolvarea problemelor acestora
  • Menținerea datelor, gestionarea bazelor de date și a aplicațiilor specifice
  • Efectuarea sarcinilor administrative specifice

Cerinte:

  • Studii medii
  • Cunostinte de limba maghiară, engleză și/sau germană la nivel mediu-avansat
  • Program de lucru in doua schimburi (7:00-19:00 si 19:00-7:00)
  • Excelente abilități de comunicare si solutionare a problemelor
  • Responsabilitate crescută, proactivitate
  • Înclinație cătra domeniul tehnic, constituie avantaj experienta in domeniul tehnic
  • Abilități de utilizare PC (MS Office, Internet)

Ce oferim:

  • Salar competitiv şi motivant
  • Asigurare medicală împotriva accidentelor
  • Training de specialitate după angajare
  • Evenimente de echipă, teambuildinguri
  • Laptop performant, smartphone
  • Stabilitate, posibilitatea dezvoltării carierei si promovare într-un context internațional stabil
  • Atmosferă plăcută de lucru, mediu organizat, echipă dinamică