Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Linde Global Services Timisoara este un Shared Service Center al grupului Linde, care are ca scop principal asigurarea suportului pentru business in ariile de activitate Order to Cash, Credit to Cash si Contract Management, colaborand cu departamente din tarile pe care le deserveste pentru a oferi servicii de calitate tuturor clientilor Linde Gas.

Cautam colegi pentru rolul de Customer Service Support, in echipa de Romania Homecare, care sa ofere suport intern pentru departamentele cu care colaboreaza, care sa gestioneze baza de date cu clienti si produse, si care sa solutioneze cererile primite din partea clientilor.

  • Locatia: Timisoara - Optica Business Center, Calea Buziasului nr. 11 A.

Responsabilitati principale:

  • Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii conform indicatiilor primite;
  • preluarea comenzilor telefonice si online de la clienti;
  • Oferirea de servicii aditionale clientilor, daca este cazul;
  • Crearea de clienti noi in sistem si alocarea acestora in planul de livrari;
  • Verificarea zilnica a planului de livrari si reprogramarea livrarilor nefinalizate, daca este cazul.

Competente profesionale si experienta:

  • Abilități de comunicare foarte bune;
  • Orientare spre client;
  • Abilități organizatorice foarte bune, meticulozitate și atenție la detalii;
  • Abilitatea de a se descurca în situații limită și orientarea către rezultate;
  • Abilitati de planificare: capacitatea de a-si organiza eficient activitatea, respectarea termenelor limita;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Cunoasterea sistemului SAP reprezinta un avantaj;
  • Deprinderi foarte bune de operare PC (MS Office);
  • Cunoasterea limbii Engleze la un nivel mediu.

Beneficii extra:

  • Bonus de performanta;
  • Tichete de masa si alte bonusuri;
  • Asigurare medicala privata;
  • Program de munca de 8 ore, cu pauza de masa de 30 de minute inclusa;
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si o echipa internationala, alaturi de colegi din Rusia, Turcia, Grecia, Polonia, Ungaria, Germania si Austria.