Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Suntem pasionati de ceea ce facem si dornici de a progresa in fiecare zi. Cautam persoane entuziaste, pasionate de real estate, cu dorinta de dezvoltare continua.

Spirit intreprinzator;
Abilitati de comunicare;
Nivel avansat in utilizarea aplicatiilor tip MS Office;
Cunoasterea la nivel scris/conversational a cel putin unei limbi straine (de preferat engleza);
Abilitati de prioritizare a sarcinilor, de comunicare, de negociere si persuasiune;
Persoana dinamica, sociabila, adaptabila, cu initiativa, loiala, serioasa, rezistenta la stres si capabila sa gestioneze situatiile neprevazute;
Persoana implicata, hotarata, axata pe rezultat, fiind capabila de eforturi de lunga durata si regularitate;
Spirit de observatie, capacitate de intelegere, rabdare, vine cu propuneri si solutii punctuale;

Descrierea jobului

Evaluarea corecta a cererilor clienţilor şi prezentarea de oferte;
Vanzarea unitatilor din cadrul Proiectului, reprezentand: asistarea la semnarea de Promisiuni si Contracte de Vanzare, urmarirea incasarii avansurilor / transelor si plata integrala a pretului, precum si semnarea Proceselor-Verbale de Predare-Primire;
Incheierea, intr-un interval de timp, a unui numar de Promisiuni / Contracte de Vanzare, numar si interval de timp ce se vor stabili pentru fiecare Proiect in parte;
Vizionarea unitatilor cu toti clientii interesati de Proiect;
Prezentarea si negocierea conditiilor contractuale, in limitele stabilite;
Follow-up saptamanal / lead (inregistrare status corespunzator).
Panificarea activitătii de vânzare şi a celorlalte activităţi implicite;
Follow-up in permanenta cu privire la clienti;
Pregăteşte documentele necesare tranzacţiei, se implica activ şi urmăreşte finalizarea acesteia;
Participarea la intalniri, evenimente de profil, etc.;
Pregatirea si prezentarea de oferte, analize de piata, contracte etc.;
Informarea constanta a clientilor si identificarea necesitatilor acestora;
Acordă consultanţă clienţilor privind condiţiile pieţei, preţuri, aspecte legate de actul de vânzare-cumpărare;

Beneficii:

Contract individual de munca;
Salariu Fix;
Comisioane din vanzari.