Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

italiană, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Descrierea Companiei

P4cards, subsidiara a Grupului SIA, a fost infiintata la sfarsitul anului 2016 si are ca obiect de activitate gestionare operatiunilor de e-money si a serviciilor de card-processing ale Unicredit Bank Italia, Austria si Germania. In Romania, societatea desfasoara activitati de Back Office si Customer Support pentru clientul UniCredit Italia.

Societatea numara in prezent aproximativ 350 de angajati care isi desfasoara activitatea in sediile din Milano, Verona, Brescia, Treviso, Munchen, Nuremberg si Bucuresti. Activitatea sa se desfasoara in conformitate cu planul strategic al Grupului SIA care prevede intarirea propriei pozitii competitive pe scara europeana.

Grupul SIA este lider european in planificarea, realizarea si gestionarea infrastructurilor si serviciilor tehnologice dedicate Institutiilor Financiare, Bancilor Centrale, Firmelor si Administratiilor Publice, in ariile de plata e-money, a serviciilor de retea si pietelor de capital.

Grupul SIA furnizeaza servicii in 46 de tari si functioneaza si prin intermediul filialelor in Austria, Germania, Romania, Ungaria, Africa de Sud, Belgia si Olanda si birouri de reprezentanta in Anglia si Polonia.

Responsabilitati:

·         Gestionarea apelurilor inbound/outbound din partea/catre clientii care detin diferite produse bancare (POS, aplicatii de Online Banking, carduri debit/credit);

·         Oferirea de solutii adaptate fiecarei probleme intalnite in conformitate cu procedurile companiei si nevoile clientilor;

·         Respectarea standardelor de calitate ale Companiei in ceea ce priveste raportul cu clientii sai.

Colegul / colega pe care il /o cautam:

Va face parte din echipa care intra in contact direct cu clientul UniCredit, asadar:

·         Cunoaste limba italiana cel putin la nivel B2.

·         Stie sa utilizeze pachetul Microsoft Office.

·         este o persona calma, sociabila si cu bune abilitati de comunicare.

·         Disponibil/a pentru lucrul in ture (de zi, de zi+noapte si/sau weekend, in functie de activitatea desfasurata).

·         cu o mentalitate orientata catre client, calitate necesara pentru oferirea unor servicii de calitate.

Reprezinta un avantaj:

·         LimbA engleza - nivel B1.

·         Experienta intr-o functie similara.

·         Viitorul nostru coleg este o persoana multitasking cu dorinta de invatare, sociabila, joviala,  amuzanta, responsabila, orientata spre rezultat si care isi doreste o cariera in acest domeniu.

Beneficii:

·         pachet salarial atractiv incluzand diverse beneficii caracteristice companiei (spor lucru la casca – 10/15% in functie de vechime, spor lucru de noapte – 50%, 75 lei/zi weekend lucrata, prima de Craciun in valoare de un salariu brut, bonuri cadou in valoare de 1600 lei/an, bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi lucrata, 24 ore invoire recuperabila, program flexibil);

·         bonus de performanta anual;

·         contract perioada determinata de 1 an SAU nedeterminata;

·         decontare taxi pentru turele de noapte;

·         sesiuni de training;

·         oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara si dinamica;

·         oportunitati reale de crestere personala si profesionala intr-o companie multinationala;

·         sediul in imediata vecinatate a statiei de metrou Pipera.