Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Asistarea Managerului Financiar in procesul de revizuire si imbunatatire a informatiilor financiare prin control intern, sisteme, proceduri si politici referitoare la departamentul Marketing;
  • Analizarea si interpretarea informatiilor financiare pentru adoptarea de catre managementul companiei a unor decizii corecte;
  • Monitorizarea atenta a creditelor neplatite de catre clienti, imbunatatirea permanenta a ratei de recuperare a creditelor si raportarea corecta a statusului lor;
  • Analizarea detaliata a creditelor neplatite si raportarea catre factorii de decizie a situatiei;
  • Monitorizarea limitelor de credit si respectarea politicii interne;
  • Asigurarea ca actiunile propuse pentru recuperarea creditelor sunt indeplinite;
  • Semnalarea oricarei situatii potentiale riscante pentru companie, propunand moduri de actiune astfel incat pierderile sa fie minime;
  • Pregatirea datelor necesare pentru inchiderea de luna/an: rapoarte de reconciliere, situatia numerarului in tranzit, etc.

Cerinte:

  • Studii superioare de profil;
  • Un an de experienta in Financiar si Contabilitate constituie un avantaj;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de lucru in conditii de stress;
  • Orientare catre client;
  • Experienta de lucru in MS Office (Excel; Access) si SAP - Project System.