Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Clientul nostru, companie multinationala importanta in domeniul importului si distributiei nationale a bunurilor de larg consum este in cautarea unei persoane potrivite pentru postul de Credit Controller.

Postul activeaza in cadrul Dep. Financiar-Contabil/Credit Control, intr-un mediu de lucru organizat/procedurat, cu program de lucru regulat si nivel salarial adecvat cerintelor de competenta formulate. Biroul este locat in Bucuresti, Sector 3 (zona statie metrou Anghel Saligny - Bd. Theodor Pallady).

RESPONSABILITATILE POSTULUI

Urmarirea evolutiei clientilor si aplicarea politicii de credit si a celei comerciale pentru clientii alocati;

Urmarirea si raportarea evolutiei soldului pentru clientii din responsabilitate;

Operarea platformelor de plati electronice si monitorizare tranzactii si solduri ale clientilor IKA din responsabilitate, pentru inregistrarea si plata corespunzatoare a facturilor societatii;

Urmarirea executiei conforme a contractului cu societatea de asigurare creante;

Intocmirea rapoartelor periodice referitoare la solduri, incasari, restante, cu frecventa si in formatul stabilit prin procedurile interne specifice;

Realizarea altor sarcini/operatii solicitate de catre superiorul ierarhic, pe zona de responsabilitate;

CERINTE SPECIFICE

Absolvent(a) de studii superioare, de preferat economice;

Minim 2 ani experienta relevanta pe o pozitie similara sau avand o parte din responsabilitati similare celor prezentate in descrierea postului;

Bune cunoastere a principiilor de baza si prevederilor legale referitoare la facturare si incasare in domeniul comercial;

Bune cunostinte de operare PC (MS Excel in mod special, Word, aplicatii e-mail);

Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;

Capacitate de analiza si atentie la detalii;

Capacitatea de a procesa si asimila cu usurinta informatii, metode si proceduri de operare pe zona activitatilor specifice postului;