Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

100 - 200 €

Căutăm o persoană dornică să înveţe, să fie în pas cu noile tratamente, tehnologii şi să aibă capacitatea de a reţine termenii medicali utilizaţi în cadrul serviciilor de cosmetică medicală (ex: Brand HydraFacial MD, Elysion Pro).

Cerinţe:

Căutăm o personă cu:

  • Experienţă de minim un an în domeniu (a participat la cursuri de calificare);
  • Bune abilităţi de comunicare şi vanzare;
  • Dorinţă de dezvoltare continuă;
  • Cunoştinţe privind tratamentele faciale şi utilizarea aparaturii specifice;
  • Constituie un avantaj cunoaşterea tratamentelor şi tehnicilor pentru remodelare corporală;
  • Constituie un avantaj cunoaşterea  modului de funcţionare a canalelor de social media;
  • Serioasă, dinamică, comunicativă şi plăcută;
  • Amabilă şi disponibilă pentru program prelungit;
  • Dexteritate.

Responsabilităţi:

  • Realizarea tratamentelor cosmetice şi terapiilor faciale;
  • Realizarea procedurilor de epilare definitivă cu laser (se învaţă utilizarea aparaturii şi tehnicile aferente la salon);
  • Utilizarea aparatelor din dotare pentru realizarea tratamentelor specifice (inclusiv aparatura HydraFacial MD, aparatura de epilare definitivă cu laser  Elysion Pro despre care se poate învăţa în salon);
  • Recomandă şi promovează produsele şi serviciile potrivite fiecărui client;
  • Colaborează eficient cu ceilalţi membri ai echipei salonului;
  • Respectă procedurile administrative ale companiei;
  • Realizează postări de promovare a serviciilor/produselor, pe canalele de social media ale salonului;
  • Participă la activităţi de perfecţionare continuă;

Nouvelle Blanche un brand creat de Romina  Sabou, castigatoarea "International Haute Coiffure Francaise" cu o experienta de 15 ani in domeniul hair /beauty. Viziunea salonului este de a oferi clientilor servicii de înfrumuseţare la cele mai inalte standarde: tratamente HydraFacial Medical, Tratamente Filorga, Epilare definitiva cu Laser, Hairstyling & coloring cu produse organice. Nouvelle Blanche Salon International, este primul salon  român membru  Haute Coiffure Francaise.