Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Alexandria; București

Scurta descriere a postului:
Asigurarea desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora.

Nivelul de educatie/experienta necesare:
-Studii juridice superioare;
-Minim 1 (un) an experienta intr-o functie juridica constituie avantaj.
-Cunoasterea platformei SEAP constitue un avantaj.

Competente:
-Cunostinte juridice avansate;
-Eficienta in solutionarea problemelor complexe;
-Operare PC - nivel avansat;
-Limba engleza – foarte bine (scris si vorbit);
-Atitudine deschisa, responsabila si dedicare profesionala;
-Abilitati foarte bune de comunicare si relationare cu clientii;
-Initiativa, planificare si flexibilitate in abordarea si solutionarea problemelor;
-Conduita morala si etica profesionala ireprosabile;
-Capacitate analitica si decizionala foarte bune;

Principalele responsabilitati la postului:
-Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia.
-Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului.
-Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale.
-Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.
-Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.
-Se preocupa de licitatiile desfasurate prin platforma SEAP.