Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Cele mai importante responsabilităţi:

  • Intocmeste bugetele necesare ofertelor comerciale (mentenanta, anvelope, vr);
  • Livreaza autovehiculele catre utilizator;
  • Inregistreaza autovehiculele flotelor gestionate in baza de date;
  • Furnizeaza documentele de inmatriculare si numerele finale catre utilizator;
  • Comanda si livreaza cardurile de identificare si de combustibil catre utilizator;
  • Comanda si livreaza rovignetele anuale catre utilizator;
  • Monitorizeaza si inregistreaza periodic kilometrajul fiecarui autovehicul;
  • Verifica si aproba plata a facturilor de la furnizori (service, anvelope, etc);
  • Consilieaza utilizatorii in toate domeniile legate de utilizarea autovehiculului;
  • Verifica facturile de combustibil si gestioneaza refacturarea lor, lunar;
  • Comunica permanent cu prestatorii de servicii (service, anvelope, etc);
  • Optimizeaza si eficientizeaza fluxul operational si a bugetelor;

 Cerintele esentiale ale postului:

  • studii superioare, de preferabil facultate cu profil tehnic (autovehicule rutiere);
  • minim 2 ani experienta in domeniul serviciilor auto (service, asigurari);
  • Cunostinte de baza teoretice si practice in  domeniul reparatiilor auto, constituie un avantaj;
  • Cunostinte despre managementul flotelor auto si leasing operational;
  • Cunostinte despre serviciile incluse in leasingul operational: inmatriculari, mentenanta anvelope, asigurari si daune, gps-uri, impozit;
  • Cunostinte din domeniul legislativ, contabil, fiscal, administrativ necesare in desfasurarea fluxului de leasing operational;
  • Cunostinte in domeniul asigurarilor auto si echipamente, Casco si Rca,
  • Cunostinte despre managementul daunelor;
  • Cunostinte solide de Excel;
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Cunostinte tehnice auto;