Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea postului:

Coordoneaza activitatea de ofertare si vanzare employee benefits cu clienti companii (altii decat cei gestionati in mod direct de catre reteaua de vanzari) si dezvolta relatiile de afaceri cu acestia in vederea indepliniri obiectivelor de vanzari asumate;

Asigura supervizarea si consilierea echipei de Key Account Executive responsabila de ofertarea si servisarea asigurărilor de persoane pentru companii;

Actioneaza ca punct de legatura intre clientii strategici gestionati si Groupama Asigurari, preluand solicitarile acestora si colaborand cu alte entitati organizationale implicate pentru formularea de raspunsuri;

Asigura respectarea indicatorilor de performanta asumati in relatia cu clientii employee benefits gestionati de echipa de Key Account Executive;

Profil candidat:

Studii superioare – Obligatoriu

Experienta in domeniul asigurarilor – Reprezinta un avantaj

Experienta in vanzarea de asigurari business to business minim 3 ani

Engleza nivel avansat