Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Echipa Leader Team Broker caută un nou membru, entuziast şi plin de energie, care să fie pus pe fapte şi proactiv asa cum sunt oamenii din jurul nostru. In calitate de companie de top in domeniul asigurarilor dorim sa avem alaturi de noi persoane care isi iau angajamenul sa lucreze pentru succesul clientilor si al organizatiei noastre. Sa lucrezi la Leader Team înseamnă să te alaturi unei echipe de profesioniști, care are ca focus calitatea si dezvoltarea continua.

DESCRIERE COMPANIE: Leader Team Broker de Asigurare este o companie de top de consultanta si brokeraj in asigurari, orientata catre segmentul de corporate si IMM. Cu o experienta de peste 10 ani in piata din Romania este una dintre companiile lider în domeniul asigurărilor de nisa.

DEPARTAMENT: Vanzari

LOCALIZARE: Bucuresti- Sediul central Leader Team Broker de Asigurare

RESPONSABILITATI:

  • Promoveaza toate formele de asigurari ale companiilor cu care Leader Team are contract incheiat, urmarind dezvoltarea protofoliului de asigurari prin atragerea de clienti, analiza solicitarilor si redactarea ofertelor, negocieri cu clientii, acceptarea conditiilor speciale de asigurare, incheierea contractelor de asigurare si derularea acestora
  • Prospectarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a serviciilor si produselor companiei
  • Acorda consultanta clientilor pentru stabilirea conditiilor de asigurare si incheierea politelor de asigurare
  • Realizeaza activitatea de reinnoire a politelor de asigurare, de incasare a primelor de asigurare aferente politelor incheiate
  • Mentinerea relatiei cu clientii din portofoliu si oferirea de suport
  • Participarea la evenimente si atragerea de noi clienti

BENEFICII

  • contract de munca
  • pachet salarial atractiv (salariu fix si alte beneficii)
  • asigurare de sanatate
  • mediu de lucru placut

CERINTE

Studii: Studii superioare finalizate (de preferat Studii Economice)

Cunostinte:

  • Cunostinte  Microsoft Office: Word, Excel
  • Experienta in asigurari este un plus
  • Experinta in domeniul vanzarilor B2B;

Abilitati:

    • foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;
    • abilitati de organizare a timpului, sarcinilor, activitatilor zilnice;
    • spirit de echipa, perseverenta, proactivitate si orientare spre rezultate;
    • atentie la detalii.
    • capacitatea de a lucra sub presiunea unor termene stricte;
    • gandire strategica
    •  capacitatea de a construi si mentine relatii puternice de afaceri