Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

168 Splaiul Unirii, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Companie in plina dezvoltare, angajam Online Marketing Executive pentru site-urile si conturile noastre social media.

Domeniul de activitate al companiei: firma de web design & programare, SEO si marketing online.

Numar de posturi disponibile: 1

Responsabilitatile noilor angajati vor fi urmatoarele:
- administrarea de site-uri
- actualizarea de preturi, promotii, descrieri si specificatii
- documentarea produselor incarcate (copywriting)
- optimizare SEO la nivel de baza pentru produsele incarcate
- copywriting si content writing pentru stiri, reviews, articole de blog
- administrarea de pagini social media (postari si comunicarea cu clientii interesati de postari)
- periodic, postarea de anunturi cu produsele comercializate pe site-uri de anunturi gratuite sau cu plata
- comunicarea cu furnizorii si clientii companiei
- alte sarcini zilnice conform necesitatilor

Cerintele pentru candidati sunt urmatoarele:
- disponibilitate pentru un program de 8 ore
- interesat de o colaborare pe termen lung
- limba romana scris si engleza citit si scris nivel avansat
- operare PC nivel mediu
- Microsoft Ofice nivel de baza
- studii superioare constituie avantaj
- cunostinte medii de copywriting sau abilitatea de a compune texte atractive pe diverse teme
- cunostinte de baza SEO (constituie avantaj dar nu sunt obligatorii)
- rabdare si atentie la detalii
- capacitatea de a lucra in echipa
- dorinta de a invata si de a evolua profesional in domeniul online

Oferim o echipa tanara, un mediu de lucru placut, birou modern intr-o locatie usor accesibila la 10 minute de mers pe jos de metrou, salariu competitiv, carte de munca, stabilitate si toate premisele pentru a va dezvolta profesional intr-un domeniu care ofera multiple oportunitati profesionale celor cu o experienta medie.

Salariu net de inceput: 2000 lei

  • Interviu online
  • Intrati pe site-ul producatorului Can-Am BRP, alegeti un produs si redactati o descriere de minim 200 de cuvinte care sa includa marketing si specificatii tehnice, in limba romana.
  • Intrati pe site-ul companiei ATVRom si redactati o descriere de minim 200 de cuvinte care sa includa marketing si specificatii tehnice pentru produsul Indian Scout 1133 '17, in limba engleza.