Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Companie in plina dezvoltare, angajam administrator pentru site-urile si conturile noastre social media.

Domeniul de activitate al companiei: firma de web design & development, SEO si marketing online

Responsabilitatile vor fi urmatoarele:
- administrarea site-urilor alocate

- incarcarea de produse cu preturi, imagini, descrieri, specificatii, videoclipuri, fise tehnice, cataloage de accesorii

- documentarea produselor incarcate (descrieri de produse)

- optimizare SEO la nivel de baza pentru produsele incarcate

- copywriting si content writing

- administrarea paginilor de social media alocate (postari si comunicarea cu clientii interesati)

- periodic, postarea de anunturi cu produsele comercializate pe site-uri de anunturi gratuite sau cu plata

Cerintele sunt urmatoarele:
- disponibilitate pentru un program full-time si angajare pe termen lung

- limba engleza scris, citit nivel avansat (conditie obligatorie, va rugam nu aplicati daca nu intruniti)

- operare PC nivel mediu

- Microsoft Word, Excel, Outlook nivel de baza

- studii superioare constituie avantaj

- cunostinte medii de copywriting sau abilitatea de a compune descrieri de produs si stiri atractive

- cunostinte de baza SEO (constituie avantaj dar nu sunt obligatorii)

- rabdare, atentie la detalii

- capacitatea de a lucra in echipa

- dorinta de a invata si de a evolua profesional in domeniul online

Oferim o echipa tanara, un mediu de lucru placut, birou modern intr-o locatie usor accesibila la 10 minute de mers pe jos de statia de metrou Mihai Bravu, salariu competitiv si toate premisele pentru a va dezvolta profesional.

  • Interviu online
  • 1. Intrati pe site-ul producatorului Can-Am BRP, alegeti un model de ATV si faceti o descriere de produs care sa includa parte de marketing si specificatii, in limba romana (creatie proprie, inspirata din site)
  • 2. Intrati pe site-ul companiei ATVROM si faceti o descriere in engleza pentru produsul Indian Scout 1133 '17