Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

Candidatul ideal:
- iti place sa scrii si ai abilitatea de a crea texte atractive si convingatoare;
- cunosti gramatica limbii romane foarte bine;
- ai abilitatea de a te documenta si colecta informatii relevante pentru a crea continut nou si de calitate;
- ai o atentie marita la detalii si o inclinatie serioasa spre lucrul bine facut;
- ai capacitatea de a te organiza si de a te incadra in termenele limita

.... si cel mai important - ai experienta in copywriting, aceasta fiind si conditia obligatorie pentru a aplica la acest job.

Desigur,suntem deschisi si pentru candidatii cu mai putina experienta insa cu mult talent si un portofoliu relevant de articole.

Postul se adreseaza candidatilor din Iasi, insa exista si posibilitatea unui post part-time remote pentru copywriterii talentati din alte orase.

Optional: Cunoasterea limbii engleze si abilitatea de a concepe texte in limba engleza poate reprezenta un avantaj, insa nu este obligatoriu - daca scrii foarte bine in limba romana este suficient.

De asemenea, experienta sau cunostintele de "copywriting for SEO" pot reprezenta un avantaj.

Responsabilitati:

- conceperea de texte originale si bine documentate pentru prezentarea de produse, articole blog de

companie, articole si materiale informative pentru clienti, postari social media etc.;
- editare si optimizare continut in aplicatii;

- rescrierea de continuturi existente intr-o forma noua si originala.

Beneficii:

Pentru ca ne plac investitiile pe termen lung investim in tine chiar din prima zi - incepem cu Programul de

Perfectionare pe care l-am pregatit pentru tine si care contine:

  • Cursul de Comunicare Persuasiva si Copywriting Afaceri - specializare sau pentru a ajunge la nivel avansat
  • Programul de Perfectionare Meta-Copywriting - meta-limbaje, sugestie, tehnici NLP
  • Cursul de perfectionare "Mastering the Copywriting for Business"

In plus, pentru a ajunge la "next level" in Copywriting beneficiezi de sustinerea Mentorului tau care este specializat in Psihologia Comunicarii.

De asemenea, iti oferim:

  • Acces la Specialist Consiliere Cariera pentru dezvoltarea abilitatilor profesionale pe termen lung.
  • Acces platit de firma la cursurile de perfectionare in Comunicare, PR, Marketing.
  • Salariu motivant care reflecta creativitatea si implicarea.
  • Program de lucru flexibil.
  • Mediu de lucru modern, placut si linistit.

Ne-ar face placere sa te cunoastem - asa ca te asteptam la o cafea sau un ceai, sa discutam despre tine, sa descoperim care sunt aspiratiile tale si apoi chiar sa facem impreuna planuri de viitor. Pentru asta e suficient sa apesi pe butonul de aplicare de mai jos :)

Descrierea companiei

Academia Britanica de Afaceri si Comunicare ofera cursuri in domeniul: Marketing, Resurse Umane, Relatii Publice, Management, Dezvoltare Personala si Limbi Straine in Romania si Statele Unite.

Detalii despre produse si servicii pe academiadeafaceri punct ro.

  • Interviu online
  • Te rugam sa ne oferi 5 exemple din cele mai bune articole scrise de tine. (link sau trimise direct la office at bcrc punct ro)
  • Care este venitul minim net care iti permite sa te intretii? Care este salariul net meritat pentru acest job? Care este salariul net visat pentru acest job?
  • Ai domiciliul stabil si situatie stabila in Iasi?
  • Care este cea mai importanta realizare a ta in domeniul copywritingului pana acum?
  • Aplici pentru postul full-time sau pentru postul part-time? Cate articole sau materiale ai realizat pana in prezent?