Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Craiova

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

300 €

Ești o persoană creativă căreia îi place să scrie în limba engleză? Crezi că te-ai adapta ușor într-un colectiv tânăr și dinamic? Noi vrem să ne extindem echipa de SEO copywriteri!

Dacă te regăsești printre cerințele de mai jos, atunci trimite-ne CV-ul tău!

  • Abilități de scriere avansate în limba engleză

  • Abilități de copywriter excelente

  • Foarte bune abilități de rescriere

  • Cunoștințe operare Microsoft Word

  • Abilități de cercetare

  • Creativitate

Responsabilități:

  • Redactarea de articole informative și promoționale

  • Redactarea de conținut original și relevant pentru bloguri și website-uri

  • Rescrierea unui conținut existent într-o forma nouă și 100% originală

Ce oferim:

  • Proiecte de redactare din domenii diverse și interesante

  • Pachet salarial motivant

  • Atmosferă relaxantă de birou

  • Oportunitatea de a-ți dezvolta aptitudinile de scriere în limba engleză și de a învăța despre motoarele de căutare

  • Te încurajăm să îți exprimi creativitatea și ideile prin intermediul muncii tale

Descrierea companiei:

Suntem o echipă tânără, interactivă și entuziastă de specialiști SEO. Lucram în domeniul marketingului digital și SEO de peste 10 ani, utilizând cele mai noi și eficiente metode de optimizare pentru motoare de căutare. Oferim conținut original și de înaltă calitate clienților noști, acoperind domenii diverse precum turism, casă și familie, modă, afaceri și tehnologie. Rețeaua noastră de redactori experți se specializează într-o gamă largă de formate de articole, precum comunicate de presă și postări de blog.