Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Copywriter

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time, Part time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu/telemuncă)
Salariu net pe luna
500 - 1000 €
Posturi disponibile
2

Suntem Tikaboo, una din cele mai mari comunități de părinți din România, și căutăm coleg, sau colegă, cu minim 1 an de experiență în copywriting.

Suntem nerăbdători să te cunoaștem dacă:

• Ești o persoană empatică,
• Îți place să citești și să parcurgi cursuri din următoarele domenii: parenting, dezvoltare personală, psihologie, marketing (includem aici și copywritingul) și economie comportamentală,
• Ești o persoana flexibilă și ai capacitatea de a te adapta și de a învăța rapid,
• Ești la rândul tău parinte,
• Ai o fire sociabilă și cu umor.

Ce responsabilități vei avea?

Dacă ești deja copywritter, atunci știi ce presupune acest job: de la crearea unui avatar de client, până la ad-uri, scripturi, pagini de vânzări, și alte texte al căror scop final este vânzarea.

Nu aplica dacă:

• Nu ai experiență de minim 1 an pe un post de copywriter,

• Nu știi să faci un research temeinic
• Nu ai o atenție ridicată la detalii

Beneficii:

• Posibilitatea de a lucra remote și de a-ți face propriul program,
• Venituri competitive + bonusuri,
• Traininguri și cursuri periodice,
• Proiecte foarte provocatoare și care aduc un impact pozitiv în societate.