Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam un coleg/colega pentru postul de Copywriter care sa cunoasca relationare atat B2B cat si B2C si care sa aiba abilitatea de a scrie un continut concis si strategic.

Candidatul ideal:
- iti place sa scrii si ai abilitatea de a crea texte atractive si convingatoare;
- cunosti gramatica limbii romane foarte bine;
- ai abilitatea de a te documenta si colecta informatii relevante pentru a crea continut nou si de calitate;
- ai o atentie marita la detalii si o inclinatie serioasa spre lucrul bine facut;
- ai capacitatea de a te organiza si de a te incadra in termenele limita

Responsabilitati:

  • Creează, redactează și editează textele materialelor de marketing (articole, descrieri produse, texte cataloage de prezentare, texte site-uri, e-mailuri, Facebook)
  • Implementarea aceleeași identități vizuale în materialele companiei
  • Dezvoltarea mesajelor de marketing și îmbunătățirea tuturor materialelor de comunicare

Cunoștinte practice:

  • Minimum 2 ani experienţă într-un job similar.
  • Experiență în redactarea de materiale promoționale, web content, comunicate de presă, materiale pentru publicitate și marketing.
  • Cunoasterea limbii engleze si abilitatea de a concepe texte in limba engleza.

Abilități tehnice:

  • Absolvent de studii superioare în unul din domeniile: marketing, publicitate, comunicare și relații publice, litere
  • Cunoştinţe MS Office (Word, PPT, Excel), platforme de socializare.

Optional:

  • cunoasterea  limbii germane este un avantaj.
  • cunostinte Photoshop, COREL este un avantaj.

Program: L-V