Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea firmei:

Nextgen este un important furnizor de internet, televiziune si telefonie in Romania, cu o retea performanta in peste 30 de orase si peste 200 de localitati, asigurand servicii atat pentru segmentul rezidential cat si pentru segmentul business.

Cautam un coleg nou in echipa de vanzari din Bucuresti!
Daca esti o persoana dinamica, cu spirit de initiativa si putere de convingere, atunci te asteptam in echipa noastra.

 Rol si responsabilitati:

  • Conduce si dezvolta departamentul de vanzari Nextgen Communications in zona alocata;
  • Recruteaza membrii echipei de vanzari si asigura managementul acesteia;
  • Implementeaza strategia nationala de marketing si vanzari a companiei la nivel local;
  • Organizeaza evenimente la nivel local;
  • Colecteaza informatii, propune masuri si realizeaza rapoarte privind procesul de vanzare din zona sa de activitate;
  • Asigura instruirea, coaching-ul si motivarea echipei;
  • Asigura indeplinirea obiectivelor de vanzari, prin utilizarea tuturor instrumentelor.

 Abilitati si competente:

  • Abilitatea de a construi o echipa;
  • Abilitatea de comunicare si persuasiune;
  • Competente de instruire si motivare a echipei;
  • Experienta relevanta in vanzari;
  • Gandire proactiva, creativitate si initiativa;
  • Orientare catre client si rezultate;
  • Bune abilitati de organizare, planificare si coordonare a echipei;

 Cerinte:

  • Studii superioare, de preferat profil economic;
  • Carnet conducere categoria B;
  • Minim 2 ani experienta in vanzari directe si/sau management;
  • Cunostinte operare PC: Excel, Word;
  • Disponibilitate pentru deplasari;

 Beneficii oferite:

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix si parte variabila lunara);
  • Mediu de lucru placut;
  • Oportunitati de promovare/dezvoltare profesionala;