Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Sibiului, Șelimbăr

CANDIDATUL IDEAL:

- persoana comunicativa, convingatoare si persuasiva, organizata pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp;
- cu initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate;
- abilitati de vanzare si negociere;
- seriozitate si punctualitate;
- dinamism, meticulozitate si adaptabilitate;
- dispus sa invete si sa se dezvolte profesional, motivat de rezultate si performanta;
- cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit - constituie un avantaj cunoasterea la nivel cel putin mediu a unei alte limbi: franceza, italiana sau germana;
- operare calculator (MS Office: Word, Excel, Outlook);
- vechime in domeniul muncii de minim 6 ani; experienta in domeniul vanzarilor prin telefon sau in domeniul transporturilor constituie un avantaj;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

RESPONSABILITATI:
- dezvolta si gestioneaza portofoliul propriu de clienti (contactare, atragere si fidelizare clienti);
- identifica si propune cele mai bune solutii de transport dpdv al costurilor si duratei de tranzit, conform nevoilor clientilor;
- coordoneaza contractele de transport international prin urmarirea derularii in toate etapele de desfasurarea, de la preluarea solicitarii de transport, intocmirea ofertei, negociere, urmarirea efectiva a transportului pana la destinatie, incasarea facturii de transport;
- ofera suport si mentine relatia cu clientii privind stadiul transportului
- mentine permanent relatiile cu societatile de transport agreate de companie;
- urmareste incasarea creantelor de la clienti;
- intocmeste si intretine rapoartele operationale specifice activitatii;
- indeplineste obiectivele de profitabilitate stabilite

BENEFICII:
- salariu fix si bonus pentru realizarea targetelor
- tichete de masa
- posibilitati de promovare
- cursuri de specializare, training-uri de perfectionare
- munca intr-un domeniu activ, alaturi de o echipa profesionista in care este incurajat spiritul de initiativa