Coordonator Transport Rutier Intern

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Voluntari

Responsabilitati:
- Preluarea comenzilor de la client/furnizori si confirmarea acestora;
- Negocierea, in limitele stabilite de politica comerciala a companiei, a conditiilor de livrare, termenelor de plata, modalitatilor de plata;
- Gasirea alternativelor de transport si a celor mai bune cotatii;
- Urmarirea transportului pe parcursul derularii acestuia si solutionarea situatiilor ce pot interveni;
- Urmarirea incasarii creantelor de la clienti sau a documentelor de plata, dupa caz;
- Intocmirea dosarelor de transport cu toate actele necesare;
Cerinte:
- O persoana dinamica, sociabila, ambitioasa, dedicata, orientata spre rezultate, care vrea sa invete si sa se afirme in domeniul transporturilor;
- Abilitati de vanzare si negociere;
- Experienta in munca cu furnizorii de transport;
- Experienta in eficientizarea si optimizarea transportului intern sau/si international;
- Cunostinte IT(excel,word,powerpoint);
Beneficii:
- Formare in domeniu;
- Posibilitate de afirmare profesionala;
- Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica, intr-un mediu international;
- Pachet salarial atractiv ;
- Asigurare medicala