Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 550 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal :

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte de geografie;
  • Abilitati in utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Outlook, Excel, Word) ;
  • Cunostinte Limba Engleza, Franceza: vorbit, scris- utilizare competenta a limbii nivel avansat.
  • Capacitate de mobilizare pentru finalizarea in timp operativ a sarcinilor de serviciu;
  • Abilitati de comunicare, organizare si relationare;
  • Capacitatea de a identifica solutii in situatii si termene limita;
  • Atitudine proactiva;
  • Interes permenent pentru up-datare la modificarile legislative in domeniu.

 Experienta profesionala in domeniu constituie un avantaj.

 Sarcini si responsabilitati in realizarea obiectivelor postului:

  • Receptioneaza si administreaza solicitarile clientilor;
  • Contacteaza furnizorii de transport in scopul solutionarii cererilor de transport;
  • Intocmeste si inregistreaza comenzi de transport;
  • Intocmeste necesarul financiar pentru conducatorii auto din flota;
  • Inregistreaza informatiile  specifice curselor si  conducatorilor auto in softurile interne;
  • Mentine legatura cu clientii si cu furnizorii pe tot parcursul transportului;
  • Solicita furnizorilor (carausilor sau caselor de expeditii) cu care lucreaza documentele stabilite procedural (factura fiscala, copie asigurare CMR, scrisoare de trasura / CMR, copie carnet TIR, copii souche si/ sau alte documente solicitate de catre clienti, dupa caz);
  • Defineste traseele conducatorilor auto;
  • Respecta  si aplica procedura de lucru stabilita la nivelul companiei.

Oferim:

  • mediu de lucru intr-o echipa tanara si dinamica;
  • oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes;
  • fidelizare a randamentului in procesul  muncii.