Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Candidatul ideal:

- Experienta intr-un post similar sau in vanzari

- Cunoasterea pietei de transport rutier intern si international

- Experienta in domeniul transporturilor rutiere, vanzari si managenment constituie un avantaj

- Contacte bune cu operatorii in domeniu

- Operare PC

- Lucru in echipa , bun negociator, putere de convingere, perseverenta

- Capabil sa rezolve problemele aparute si abil in negociere

- Abilitati de comunicare in relatiile cu clientii

Responsabilitati/ Beneficii

- Intermedierea transporturilor rutiere, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie

- Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente

- Utilizarea burselor de transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camionanele disponibile

- Pastreaza legatura cu transportatorii

- Prospectarea pietii in vederea identificarii transportatorilor cu preturi (servicii) optime

- Dezvolta baza de date de transportatori

- Raspunde de eloboarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client

Salariul se negociaza in functie de experienta.