Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Arad

O companie de familie fondata in 1992, prin cultivarea ecologica si prin dezvoltarea propriului know-how, HOPI a devenit una dintre cele mai importante companii de logistica din regiunea Europei Centrale.
Compania raspunde cerintelor pietei cu logistica activa, cu un accent puternic pe o abordare ecologica. HOPI si-a deschis operatiunile în Slovacia în anul 2000, iar în 2004 în Ungaria, iar în 2012 a fost infiintata o filiala in Polonia. În 2013 a fost infiintata o filiala în Romania.

Servicii oferite:

  • Logistica - depozitare, distributie, servicii cu valoare adaugata
  • Transport international de marfa rutier
  • Transport intern

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta minima de 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de coordonator transport
  • Experienta in lucru cu bursa de transport
  • Limba engleza – nivel mediu (
  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Abilitati organizatorice de planificare si coordonare activitate de transport

Descrierea jobului:

  • Preluarea comenzilor de la client;
  • Planificarea comenzilor de transport;
  • Identificarea solutiilor optime de transport;
  • Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii;
  • Mentinerea relatiei cu clientii
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii

Oferirm:

  • Salariu competitiv,telefon;
  • Bonuri de masa;
  • Transport asigurat;
  • Mediu de lucru placut si foarte dinamic;
  • Stabilitate si posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala