Adresa/ adresele jobului

Arad; Timișoara

Se recruteaza si din

Ghiroda

Responsabilitatile sale:

- Coordoneaza şi supravegheaza activitatile atelierului;
- Prioritizeaza activitatile de intretinere preventiva a matritelor si stantelor;
- Impreuna cu echipa analizeaza si implementeaza solutii de imbunatatire a matritelor si stantelor;
- Asigura, analizeaza si urmareste imbunatatirea stocurilor minime de piese de schimb;
- Repartizeaza in functie de prioritati personalul atelierului;
- Stabileste pentru fiecare lucrare in parte necesarul de ore manopera, scule necesare, durata, conditiile in care se poate executa precum si costurile estimative ale fiecarei lucrari;
- Gestioneaza documentatia tehnica (furnizori, subcontractanti, desene);
- Analizeaza variatia costurilor pe tipuri de cheltuieli in raport cu bugetul si previziunile planificate si propune solutii de imbunatatire;
- Se asigura de buna functionare a masinilor unelte din atelier;
- Se implica activ in revizuirea designului pentru noile proiecte;

Candidatul ideal :

- Studii tehnice;
- Minim 3 ani de experienta relevanta pe un post similar;
- Cunostinte generale despre matrite de injectie mase plastice;
- Bune aptitudini de organizare si comunicare, capacitate de a gestiona prioritatile;
- Cunostinte desen technic;
- Limba engleza - nivel avansat ( Germana constitue avantaj )
- Spirit de echipa, flexibilitate , orientare spre rezultate.