Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

OBIECTIVELE POSTULUI

• Coordonare Santiere in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca conform HG 300 din 2006;

RESPONSABILITATI

a) să coordoneze aplicarea principiilor generale de prevenire şi de securitate la alegerea soluţiilor tehnice şi/sau organizatorice în scopul planificării diferitelor lucrări sau faze de lucru care se desfăşoară simultan ori succesiv şi la estimarea timpului necesar pentru realizarea acestor lucrări sau faze de lucru;
b) să coordoneze punerea în aplicare a măsurilor necesare pentru a se asigura că angajatorii şi, dacă este cazul, lucrătorii independenţi respectă principiile generale aplicabile pe durata realizarii lucrarii, prevăzute la art. 56 din . nrmodificata, într-un mod coerent şi responsabil, şi aplică planul de securitate şi sănătate pe care l-a elaborat;
d) să organizeze cooperarea între angajatori, inclusiv a celor care se succed pe şantier, şi coordonarea activităţilor acestora, privind protecţia lucrătorilor, prevenirea accidentelor şi a riscurilor profesionale care pot afecta sănătatea lucrătorilor, informarea reciprocă şi informarea lucrătorilor şi a reprezentanţilor acestora şi, dacă este cazul, informarea lucrătorilor independenţi;
e) să coordoneze activităţile care urmăresc aplicarea corectă a instrucţiunilor de lucru şi de securitate a muncii;
f) să ia măsurile necesare pentru ca numai persoanele abilitate să aibă acces pe SANTIER;
g) să stabilească, în colaborare cu managerul de proiect şi antreprenorul, măsurile generale aplicabile SANTIERULUI;
h) să ţină seama de toate interferenţele activităţilor din perimetrul SANTIERULUI sau din vecinătatea acestuia;
i) să stabilească, împreună cu antreprenorul, obligaţiile privind utilizarea mijloacelor de protecţie colectivă, instalaţiilor de ridicat sarcini, accesul pe SANTIER;
k) să avizeze planurile de securitate şi sănătate elaborate de antreprenori şi modificările acestora.

CERINTE MINIME:

Studii superioare tehnice - Facultatea de Constructii, Facultatea de Instalatii, Arhitectura
Curs Coordonator SSM santiere temporare si mobile;
Experienta minim 1 an;
Limba engleza;
Permis conducere;
Disponibilitate pentru deplasari in tara

BENEFICII:

Pachet salarial in functie de performanta;
Autoturism;
Mediu de lucru profesionist si dinamic;
Posibilitatea de dezvoltare a carierei.