Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Automatica SA angajeaza pentru Departamentul Productie coordonator sectie electrica. Postul se adreseaza unei persoane cu experienta in productia de echipamente electrice si excelente abilitati manageriale. Pentru mai multe detalii despre Automatica SA va invitam sa vizitati .

 RESPONSABILITATI

- coordoneaza si indruma activitatea personalului din subordine in conformitate cu planul de productie;
- comunica periodic stadiul realizarii productiei;
- se asigura de respectarea tehnologiilor de fabricatie, a proiectelor tehnice si a planurilor calitatii;
- raspunde de incadrarea in termenele de livrare a produselor realizate;
- asigura organizarea eficienta a personalului din subordine, monitorizarea performantelor acestora si alte aspecte legate de managementul echipei;

- comunica eficient si colaboreaza cu servicii specializate precum SSM, mentenanta, proiectare, tehnologi, productie mecanica etc.

 Postul este subordonat Managerului de Productie.

CERINTE

- studii: maistru, subinginer sau superioare in energetica/electrotehnica;
- experienta in coordonarea personalului din subordine;
- experienta intr-o functie similara de minim 5 ani;
- capacitatea de a citi proiectele tehnice si de a le transpune in productie;
- abilitati de utilizare calculator: MS Office – nivel mediu;

- utilizarea Autocad/Eplan constituie un avantaj;

- cunoasterea componentelor electrice;
- persoana organizata, ordonata;

- excelente calitati manageriale.

BENEFICII
- Transport asigurat la punctul de lucru.