Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

RESPONSABILITATI:
• Planifica si urmareste ciclul de viata al tuturor schimbarilor
• Analizeaza impreuna cu utilizatorul nevoile de business descriind pentru fiecare dezvoltare ceruta contextul de business asista la definirea detaliata a cererilor analizand solutiile in cadrul respectivului proiect
• Analizeaza si transpune cerintele de business in cerinte tehnice
• Asigura coerenta la nivel global intre aplicatiile existente si cele care cer a fi dezvoltate
• Realizeaza si urmareste planurile de teste, livrarile realizate pe mediile de test si pana la pregatirea pachetului de livrare in mediul de productie
• Planifica punerea in productie a proiectului coordonat
• Concepe si realizeaza suportul necesar implementarii in productie (formare, comunicare, proceduri, ghid de utilizare, instructiuni de lucru, manuale de parametrare)
• Asigura transferul de resurse intre platforma de test si platforma/departamentele de productie
• Pregateste impreuna cu utilizatorii procesul de modificare
• Participa la formarea utilizatorilorilor finali
• Asigura asistenta la inceperea si punerea in functiune
• Asigura redactarea si executia planului de test postproductie si a scenariilor de test postproductie pentru livrarile implementate

PROFILUL CANDIDATULUI:
• Studii superioare finalizate
• Cunostinte de project management
• Cunostinte baze de date si SQL
• Cunostinte de data mining reprezinta un avantaj
• Cunostinte minime de programare reprezinta un avantaj
• Cunostinte bancare/financiare reprezinta un avantaj
• Cunostinte limba engleza – nivel mediu

• Foarte bune abilitati de comunicare
• Foarte bune abilitati de organizare
• Capacitate de analiza si sinteza
• Orientare spre rezultate
• Autodidact
• Spirit de echipa
• Deschidere la nou