Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1000 €

Angajăm un inginer de profil tehnic/mecanică/construcții pentru funcția de Coordonator Producție în fabrica noastră din localitatea Salcea/Suceava.

Responsabilități:

  • Planifică activitatea de producție în secțiile de fabricație în funcție de planul de producție stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi și calitativi stabiliți;
  • Elaborează și supune spre aprobare politicile firmei în ceea ce privește producția;
  • Organizează și controlează activitățile de menținere și dezvoltare a capacităților de producție și coordonează folosirea corectă și eficientă a utilajelor și materiilor prime;
  • Coordonează și asigură desfășurarea ritmică a procesului de producție, urmărind realizarea producției în conformitate cu planul cerut de Departamentul vânzări;
  • Conduce procesul de asigurare a calității în activitatea de producție, conform procedurilor și standardelor existente.
  • Coordonarea și formarea profesională a angajaților aflați în subordine, dacă este cazul
  • Asigură un cadru optim pentru menținerea unor relații bune între management și angajați.
  • Urmărește și optimizează procesele tehnologice;
  • Raportează periodic directorului general situația și stadiul producției;
  • Recrutează operatori producție, dacă este cazul.

Cerințe:

  • Minimum 3 ani în activitatea de producție, din care minimum 2 ani în poziție de manager
  • Abilități de negociere, diplomație, toleranță;
  • Gândire și capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitatea de a rezolva problemele;
  • Putere de decizie și asumarea responsabilității;
  • Organizat, disciplinat și abilități pentru lucrul în echipă;
  • Corectitudine, flexibilitate și rezistență la stres;
  • Studii superioare în domeniul ingineriei (de preferat mecanică sau construcții);
  • Avantaj - cunoștințe în operarea unor utilaje de producție;
  • Abilități practice, precum și dorință de implicare directă în procesele de producție;
  • Limba engleză - nivel conversațional;
  • Abilități de organizare și de comunicare;
  • Operare PC - pachet MS Office

Beneficii:

  • Pachet salarial corelat cu responsabilitățile;
  • Cursuri de pregătire periodice;
  • Posibilitatea de a activa într-o companie serioasă și stabilă pe piață;
  • Alte detalii se vor oferi la interviu, persoanelor selectate.

  • Interviu online
  • Vă mulțumim pentru interesul acordat jobului disponibil la Linda Ecotil. Ne interesează și care sunt așteptările Dvs. salariale raportate la responsabilitățile din fișa postului.